Závodní kolečkové krasobruslení

Jsme první klub v české republice Artistic skating club Roller, který se zabývá závodním krasobruslením na kolečkových bruslích (umělecké krasobruslení)

Specializujeme se převážně na závodní disciplíny:

a) Sólo

b) Quartets (4 závodnice/-íci spolu synchro) – pokud sežene vhodný (velký) prostor pro trénink

https://www.youtube.com/watch?v=rsrifRUC_tM&t=202s&fbclid=IwAR0PC1xDJNHVjREe-2cuwLV2AvnDrPv8XVAwFTIIRy25R9tOtViy2AaPKUw

https://www.youtube.com/watch?v=1Kfi_jDFkgQ

https://www.youtube.com/watch?v=LDbxu18zkbw

Závodit mou jak děti, tak dospělí, jak ženy, tak muži, sólisté, páry, synchro.

Jezdí se na rollerových bruslích (2+2 kolečka vedle sebe + přední brzda) nebo inlinových krasobruslích (3 kolečka za sebou + odrazový „špunt“)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10155566850-inline-brusleni/223471291059001/

Tréninky i závody probíhají v tělocvičnách na palubové či parketové podlaze, na kterou jsou kolečka uzpůsobené nebo na vystěrkovaném betonu, při hezkém počasí možno i venku (na různé povrchy jsou různá kolečka).


Závodní tréninky:

Dle klubových pravidel se tréninky platí na měsíc dopředu (vždy do 26. dne měsíce), za neodchozené hodiny klub peníze nevrací (pokud hodinu nezruší sám trenér/klub).

150,-/hod. včetně trenéra

Jelikož jsme v České republice první závodní klub, stali jsme se tak pořadateli historicky prvního závodu v kolečkovém krasobruslení v ČR, který s uskutečnil 11. 12. 2021 v Nehvizdech u Prahy a který se v podobném datu bude opakovat každý rok, ovšem již ve větší kolínské hale Borky.

Český svaz kolečkového krasobruslení schválil jednotné startovné pro závody v ČR – 450,–/os./1 kategorie. Částka je od 21 dnů před uskutečněním závodu nevratná.

Mezinárodní světová organizace zastřešující kolečkové (umělecké) krasobruslení je World Skate, kolečkové krasobruslení v ČR zastřešuje úsek kolečkového krasobruslení pod Českou unií kolečkových sportů.